Skip to content

Kuru Mahya Sistemi

Uzun Ömürlü Çatılar

Mahya hatlarında optimum havalandırma ve tam su geçirimsizliği sağlamak için Braas’ın Almanya’daki tasarım ofislerinde geliştirilen kuru mahya sistemi, bir Braas inovasyonu olan “çift kanallı labirent havalandırma tekniği” ile kiremit altı mikro havalandırmaya yardımcı olur. Böylece çatı alt yapısını yoğuşma vb. etkilerle oluşabilecek neme karşı koruyarak sağlıklı iç mekan teşkiline imkan sağlar. Uzun ömürlü bir çatının vazgeçilmez bir unsuru olan kuru mahya sistemi, aynı zamanda çatıların estetik performansını da artırarak, yapılara değer katan bir çözümdür.

Figaroll PLUS

Yüksek performanslı mahya havalandırma çözümü Figaroll PLUS, yeni çift kanallı “labirent havalandırma tekniği” ile mahya hattında 150 cm2/m havalandırma sağlıyor. Çatı alt yapısını yoğuşma vb. etkilerle oluşabilecek neme karşı koruyarak sağlıklı bir iç mekan teşkiline yardımcı oluyor. Ebatları optimize edilmiş havalandırma kanalları ile içeri sızmaya çalışan yağmur ve kara karşı etkin bir direnç sağlıyor, çatı alt yapısını suya karşı mükemmel bir şekilde koruyor ve yapısal hasarları önlüyor.

Özel bir aparat kullanmadan kolayca şekillendirilebilen alüminyum yan şeritleri ve oldukça esnek yapısı (%50 uzama oranı) sayesinde tüm çatı kaplama profilleri ile %100 uyum içerisinde çalışıyor. Ürünün, 28 cm.’den 32 cm.’ye genişleyebilmesi, yüksek profilli çatı kaplama örtülerinde dahi tam bütünleşme sağlıyor. Yüksek UV dayanımı sayesinde ise durabilitesi yüksek, uzun ömürlü bir çözüm sunuyor.

Kolay ve hızlı bir şekilde uygulanabilen Figaroll PLUS ile sağlıklı, estetik ve uzun ömürlü bir kuru mahya sistemi teşkil edilebiliyor.

Aşık Taşıma
Profili

Kuru mahya sisteminde mahya kiremitlerinin monte edileceği aşık latasının tespiti için kullanılır.

Mahya Kiremiti Tespit Elemanı

Mahya hattı boyunca mahya kiremitlerinin aşık latasına sabitlenmesi için kullanılır.