Skip to content

Sistemik Kiremitler

Kesin Çözümler

Braas Çatı Sistemleri’nin ülkemize tanıttığı ve faaliyete başladığı ilk günden beri tüketicilerine sunmakta olduğu tamamlayıcı (sistemik) kiremitler, çatıların uzun vadedeki performansında önemli bir rol oynuyor. Çatılardaki birçok problemin daha ortaya çıkmadan tasarım ve uygulama aşamasında tamamen çözülmesini sağlayan sistemik kiremitler, Braas kiremitlerle aynı hat üzerinde üretildiği için maksimum görsel uyum sağlıyor. Braas sistemik kiremitlerle çatıların estetik değeri daha da artırılıyor ve çatılardaki en kritik detaylarda herhangi bir ek imalata gerek bırakmadan pratik ve uzun ömürlü çözümler sağlanıyor.

Geçiş Kiremiti

Çatı üzerinde kullanılacak olan baca, anten ve güneş enerjisi gibi unsurların çatıya sabitlenmesi için kullanılacak bağlantılarının tam su geçirimsizlik sağlayacak şekilde çatı alt yapısına monte edilmesine imkan verir.

Havalandırma Kiremiti

Braas nefes alan modüler çatı sisteminin vazgeçilmez unsurlarından biri olan Braas Havalandırma Kiremiti, kiremit altının etkin bir şekilde havalandırılmasına destek olarak ortamın sürekli olarak kuru kalmasını ve olası su buharının uzaklaştırılmasını sağlar. Böylece sağlıklı bir iç mekan teşkiline yardımcı olur. Kuş, yaprak ve benzeri cisimlerin girmesini engellemek amacı ile plastik bir kafesle desteklenmiş özel bir başlık ile donatılmış olan havalandırma kiremiti, tüm Braas kiremit modellerinde üretilmektedir. Havalandırma kiremitinin doşeme esasları normal kiremitlerle aynıdır.

Kar Tutucu
Kiremit

Çatıda biriken kar kütlesinin, çatı yüzeyinden kontrolsüz biçimde kayarak, dere sistemine ve insanlara zarar vermesini önlemek amacıyla kullanılır.

Güvenlik
Basamağı

Çatıya çıkış noktası ile çatı üzerinde gidilmesi planlanan nokta arasında (çıkış kapağından bacaya vb.) güvenli yürümeyi sağlar.

Yan Saçak
Kiremiti

Beşik çatı saçaklarında ve güvercinlik alınlarında kiremit örtüsünü sonlandırmak için kullanılır. Kalkan duvar oluşturma zorunluluğunu ortadan kaldırarak işçilik ve malzeme maliyetlerini en aza indirir. Malzeme uyumsuzluklarından kaynaklanan sorunlara karşı estetik ve uzun ömürlü bir çözümdür. Villa, Diva ve Akdeniz modellerine uygun üretilir.

Şet Kiremit

Sundurma ( tek eğimli ) çatılarda mahya hattı veya kalkan duvar oluşturmadan kiremit örtüsünü sonlandırmak için kullanılır.

Yarım Kiremit

Ölçü gereği kiremit kesilmesi gereken yerlerde (çatı penceresi, yan saçak ve vadi dere hatları, baca kenarlarında) kullanılır

Mahya Sonlama Kiremiti

Mahya hattının başlangıcında veya bazı hallerde sonunda kullanılır. Mahya kiremiti ile uyum sağlayacak şekilde tespit edilir.

Mahya Kiremiti

Çatı eğimlerinin birleşme noktası olan mahyanın fonksiyonel bir biçimde kaplanmasını ve şekillendirilmesini sağlar.

Mahya Üçyol
Kiremit

Mahya hattının üç açıdan birleştiği noktalarda kullanılır.

Mahya Dörtyol Kiremiti

Mahya hattının dört açıdan birleştiği noktalarda kullanılır. Mahya elemanlarının bağlantısını sağlar.