Skip to content

Velux Teras
Çatı Pencereleri

Evinize VELUX teras çatı penceresi eklemenin yarattığı 
olağanüstü etkiyi fark edin

Teras çatılı binalarda mutfak, oturma odası ve ofisler gibi çoğu yaşam alanı çok az doğal ışık alır. VELUX teras çatı penceresiyle neredeyse tüm alanları gün ışığıyla doldurabilir ve sağlıklı mekanlar yaratabilirsiniz.

Hem evlerde, hem de okul, depo, fabrika, hastane, otopark gibi farklı yapılarda kullanılabilen bu sistem; ihtiyaca göre 4 farklı modelden oluşmaktadır: açılıp kapanabilen uzaktan kumandalı versiyon (CVP), sadece doğal aydınlık almanın yeterli olacağı mekanlar için sabit versiyon (CFP), terasa çıkış amacıyla kullanılan versiyon (CXP) ve teras çatılar için duman tahliye penceresi (CSP).

Velux Teras Çatı Penceresi 
Sabit Versiyon – CFP

Sabit (açılmayan) çatı penceresiyle tüm alanları dönüştürebilir ve daha iyi duruma getirebilirsiniz.

 VELUX CFP teras çatı pencereleri, çok az doğal ışık alan odaların aradığınız ilave ışığı almasını sağlar.Çift camlı ünitede daha fazla güvenlik için iç cam laminedir. Şeffaf veya opak polikarbonat kubbe, altındaki çift cam ünitesini yağmur ve kardan korumak üzere tasarlanmıştır.

Velux Teras Çatı Penceresi
Akıllı Versiyon – CVP

Akıllı Tercih Uzaktan kumandalı CVP model VELUX teras çatı penceresi gerektiğinde odayı havalandırmanıza imkan verir.

Hem gün ışığı hem de temiz hava gereksinimi olan ofis, okul, depo, hastane gibi yapılar için mükemmel seçimdir. Çift camlı ünite, daha fazla güvenlik için lamine iç cama sahiptir. Şeffaf veya opak polikarbonat kubbe, altındaki çift cam ünitesini yağmur ve kardan korumak üzere tasarlanmıştır. 9 farklı ebatta üretilmektedir.

Velux Teras 
Çıkış Penceresi – CXP

Diğer çoğu çatı çıkış pencerelerinin aksine, CXP model VELUX teras çıkış pencereleri şık detayları sayesinde göz alıcı bir görünüm sunar.

Bu sayede diğer VELUX Teras çatı pencereleriyle birlikte kullanılabilir. Çatıya kolay çıkış sağlamak manuel olarak 60° açıya kadar açılabilir. Çift camlı ünite, daha fazla güvenlik için lamine iç cama sahiptir. Şeffaf veya opak polikarbonat kubbe, altındaki çift cam ünitesini yağmur ve kardan korumak üzere tasarlanmıştır.

Velux Teras Çatı Duman 
Tahliye Penceresi – CSP

Daha fazla koruma VELUX teras çatı duman tahliye pencereleri, yanan bir binada oluşan dumanı ve ısıyı üstten dışarı atarak çıkış ve yangın anında kullanılacak erişim yollarının açık kalmasını sağlar.​

 Bu sayede binaların yangından korunma özelliklerini destekler ve değerli eşyaların zarar görmesini mümkün olduğunca en aza indirir. Duman tahliye pencereleri ile günlük havalandırma da mümkün olup, mekanın havasının hep taze kalmasına ve konforlu bir ortama olanak verir. VELUX Duman Tahliye Sistemi, binalardaki duman tahliyesine yönelik mevzuata uygundur. Duman ve ısı tahliyesi havalandırma sistemleri genellikle merdiven ve ek bina bağlantıları gibi ortak erişim alanlarında ve bunun yanı sıra endüstriyel binalarda ve ofislerde kullanılır.