Skip to content

Yağmur İndirme Sistemleri

Estetik Bir Görünüm

Braas Çatı Sistemleri’nin estetik ve güçlü malzemeler kullanarak ürettiği yağmur indirme sistemleri yağış suyunun etkin ve verimli bir şekilde drenajını sağlıyor. Braas yağmur indirme sistemleri, esnek ve modüler birleşim yerleri sayesinde malzemelerin sıcaklık değişimlerine bağlı genleşme ve büzülmesinden kaynaklanan sorunları çözüyor. Modern ve geleneksel mimari tasarımlara değer katan Braas modüler yağmur indirme sistemleri, çatılara estetik bir görünüm kazandırıyor.

Bakır Yağmur İndirme Sistemi

%99,9 saf bakırdan üretilen “Bakır Yağmur İndirme Sistemi”, geleneksel görünümü ve zarafeti ile klasik mimari tarzdaki yapılara değer katıyor.

1.Yan saçak bitiş elemanı
2.Yağmur deresi tespit kelepçesi tekli
3.Yağmur deresi kelepçesi çiftli
4.Yağmur deresi ön saçak kapatma elemanı
5.Yağmur deresi
6.Yağmur deresi ek parçası
7.Yağmur deresi köşe dönüş elemanı
8.Yağmur deresi sonlama elemanı
9.Yağmur dere-iniş boru bağlantı elemanı
10.Yağmur iniş dönüş elemanı
11.Yağmur iniş borusu
12.Yağmur iniş borusu duvar tespit kelepçesi
13.Yağmur iniş borusu Y çatal elemanı
14.Yağmur iniş borusu redüksiyon elemanı
15.Yağmur iniş terminal borusu

Titanium Zinc Yağmur İndirme Sistemi

Titanium Zinc alaşımından imal edilmiş olan Titanium Zinc Yağmur İndirme Sistemi, patine edilmiş yüzeyi ile çatılara farklı bir stil ve modern bir çizgi kazandırıyor.

1. Yağmur deresi tespit kelepçesi tekli
2. Yan saçak kapatma elemanı
3. Yağmur deresi ön saçak kapatma elemanı
4. Yağmur deresi
5. Yağmur deresi ek parçası
6. Yağmur deresi köşe dönüş elemanı
7. Yağmur deresi sonlama elemanı
8. Yağmur dere-iniş boru bağlantı elemanı
9. Yağmur iniş dönüş elemanı
10. Yağmur iniş borusu
11. Yağmur iniş borusu duvar tespit kelepçesi
12. Yağmur iniş borusu Y çatal elemanı
13. Yağmur iniş borusu redüksiyon elemanı

PVC Deco Yağmur İndirme Sistemi

PVC Deco Yağmur İndirme Sistemi, uzun ömürlü ve güvenilir yapısı ile yağış suyunun etkin ve verimli şekilde tahliyesini sağlıyor. Ek yerleri kendinden contalı bir tasarıma sahip olan PVC Deco’da, böylece ısı değişimlerinden kaynaklanabilecek sorunların önüne geçiliyor ve su sızdırmalarına karşı güvenli bir çözüm elde ediliyor. Estetik yağmur deresi ve oval iniş borusunun göz alıcı güzelliği ile PVC Deco, hem modern hem de geleneksel yapıdaki tüm çatılara değer katıyor.

Çift Cidarlı PVC 2D Yağmur İndirme Sistemi

Çift Cidarlı PVC 2D Yağmur İndirme Sistemi, geometrik güçlü yapısı ve “Havana Kahve” renk seçeneği ile çatılarda fark yaratıyor.

PVC 
Yaprak Tutucu

Yağmur indirme sistemlerinde yaşanan en büyük sıkıntılardan birisi, yağmur derelerinin, yağış suları ve kuşlar aracılığıyla taşınan yaprak ve diğer yabancı cisimler nedeni ile tıkanması ve dolayısıyla fonksiyonlarını tam olarak yerine getirememesidir. Tıkanan dere sistemlerinde yaşanan sızma ve akma gibi problemlerin yanı sıra, kış aylarında donarak hacim kazanan yağmur suyunun sistem parçalarına zarar vermesi söz konusu olabilmektedir.

Yağmur derelerinin temizliği son derece zor, zahmetli, riskli ve maliyetlidir. Yabancı cisimler tarafından tıkanan iniş borularının bazen mümkün bile değildir. PVC Yaprak Tutucu ile Braas dere sistemi tümüyle yabancı cisimlere kapalı hale getirilerek son derece pratik bir çözüm sağlanıyor, tıkanma problemlerine son veriliyor.