Skip to content

Özel Detay Çözümleri

Pratik & Modern
Yenilikçi

Uzun ömür ve yüksek performans için farklı ürün grupları ile çatıyı çözülmesi gereken bir sistem olarak ele alan Braas Çatı Sistemleri, çatılarda estetiğin yanı sıra işlevsellik açısından da hem pratik hem modern hem de fonksiyonel özelliklere sahip yenilikçi özel detay çözümlerini  ürün gamında sunmaktadır.

PVC Anten
Çıkış Elemanı

PVC Anten Çıkış Elemanı, anten borusunun mevcut kiremitlere zarar vermeden estetik, pratik ve sağlıklı bir şekilde çatıdan geçirilmesini sağlar. Geçiş kiremidi üzerine kolaylıkla oturtularak uygulanabilen anten çıkış elemanı şu parçalardan oluşur:

  • PVC esaslı oynar gövde,
  • Mükemmel su sızdırmazlığına sahip, üzerince çap ölçüleri bulunan konik gövdeli lastik muhafaza,

PVC Anten Çıkış Elemanı, 2,5-10 cm arası çapa sahip anten boruları için uygundur. Ayrıca oynar gövdesi sayesinde farklı eğimlere sahip çatılarda antenin tam olarak dikey pozisyonda durmasını sağlar.

PVC 
Havalandırma Eleman

PVC Havalandırma Elemanı, mutfak veya banyo gibi kapalı hacimlerden çıkan havalandırma şaft ağızlarına bağlanarak, kötü kokuların çatı kaplaması üzerinden tahliyesi amacı ile çıkış elemanı olarak kullanılır.

PVC Havalandırma Elemanı’ nın  özel profili, kiremit örtüsü altına su ve rüzgar girişini önler; oynar eklemi ve kilit sistemi sayesinde farklı eğimlere sahip çatılarda dik doğrultuda kullanılabilir.

Kesik Kiremit 
Tespit Elemanı

Kesik Kiremit Tespit Elemanı, detay gereği kesilen kiremitlerin altyapıya bağlanmasını sağlar.

Kiremit Tespit Elemanı

Kiremit Tespit Elemanı (Rüzgar klipsi), çatı eğiminin fazla olduğu hallerde veya rüzgar vb. dış etkenler nedeniyle teknik sorumluların gerekli görmesi durumunda kiremitlerin çatı altyapısına bağlanmasını sağlar.

Kuş Savar

Kuşların çatılara taşıdıkları malzemeler, çatılarda muhtelif fonksiyon bozukluklarına ve özellikle derelerde tıkanmalara ve taşmalara yol açabilir. Ayrıca kuş pislikleri ürik asit içermekte olup, ürik asit uzun vadede malzeme üzerinde korozyona yol açabilir. Kuş Savar, kuşlar üzerindeki caydırıcı etkisi ile çatıları kuşlara zarar vermeden kuş istilasından korunmaya yardımcı olur.

Kullanım Alanları şunlardır:

Çatı üzerindeki tüneme imkanı veren baca, mahya gibi bölgeler

Pencere denizlikleri, pervazlar

Yağmur dereleri ve iniş boruları

Bahçe lambaları

Panjurlar, tente ve güneşlik sırtları

Solar panel ekipmanları, kablolar

Çitler

Uydu antenleri

Firafix Mahya Kapatma 
Elemanı

Yan saçak kiremitleri ile mahya kiremitleri birleşim noktasının tam su sızdırmaz ve estetik bir şekilde çözülmesi için kullanılır.